Archiwum2014\2015


„Zdążyć przed dzwonkiem”

W dniu 1 grudnia 2014r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z teatru Kurtyna z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym „Zdążyć przed dzwonkiem” przeznaczonym dla uczniów klas 3-6 szkół podstawowych.

Jest to spektakl o problemach ucznia klasy V, który jest uzależniony od postaci internetowych. Przedstawienie porusza ważne problemy dzieci i młodzieży: przemoc, agresje, kłopoty z nauką, a także uzależnienie od używek i Internetu. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawieniem.

Więcej…
 


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 28 listopada (piątek) naszą szkołę odwiedził Pluszowy Miś.. Z jego wizyty ucieszyli się nie tylko najmłodsi uczniowie. Ogromne wrażenie zrobił również na najstarszych.

Wszyscy mogli się do niego przytulić, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Pluszowy przyjaciel odwiedził wszystkie klasy, gdzie witał się z uczniami i nauczycielami, opowiadał ciekawostki oraz zadawał zagadki dotyczące misiów. Odpowiedzi nagradzała słodyczami.

Więcej…
 


Święto Niepodległości w naszej szkole - wyrazem uczuć
patriotycznych
18 XI 2014r.

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród" - tak napisała w 1901r. Maria Konopnicka. Historię tej i innych pieśni legionowych z czasów I wojny światowej, związanych ściśle z ważnymi wydarzeniami w dziejach Polski, przypomnieli wszystkim uczestnikom uroczystości uczniowie wystawiający program artystyczny. Patriotyczny charakter przedstawienia pt. "Lekcja historii" wzmocniony został poprzez piękną dekorację sali gimnastycznej symbolami narodowymi, ciekawą scenografią i odświętnym strojem uczestników akademii.

Więcej…
 


Pasowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Skołyszynie są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją, 29 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania.

Więcej…
 


VIII Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
"Jasło kolorami malowane",
Jasielski Dom Kultury w Jaśle
Listopad 2014.

"Jasło kolorami malowane" - tak brzmiał tytuł tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego już po raz ósmy przez JDK w Jaśle. Na konkurs nadesłano ok. 250 prac z 31 szkół i placówek kulturalnych z powiatu jasielskiego.

Również uczniowie Gimnazjum w Skołyszynie wykonali prace plastyczne na ten przegląd. Młodzi artyści na swoich obrazach ukazali ciekawe zabytki Jasła, różne pomniki czy niezwykłe miejsca tego miasta. Były to m. in. Glorietka w Parku Miejskim z 1900 r. , Pałac w Gorajowicach z 1. połowy XIX wieku, neogotycka kaplica z 1862 r. na cmentarzu przy ul. Zielonej, pomnik Nepomucena z 1770 r. , budynek JDK i kościół Fara z XV wieku.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 8
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk