Być jak Ignacy

Od marca br. uczniowie kl.5b realizują ogólnopolski program " Być jak Ignacy".

Związany on jest z 200.rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza - polskiego naukowca i wynalazcy . To on wybudował pierwszą rafinerię ropy naftowej w Ulaszowicach ( obecnie Jasło, rejon szpitala ), pierwszą kopalniej ropy naftowej w Bóbrce i skonstruował pierwszą lampę naftową . Łukasewicz działał w Rzeszowie , Lwowie ,Gorlicach, Krośnie, Jaśle, Bóbrce i Chorkówce .W tej ostatniej miejscowości mieszkał z żoną w dworze. Tam też zmarł i został pochowany w Zręcinie, sąsiedniej miejscowości.

W ramach projektu uczniowie wykonują różne zadania z wielu obszarów nauki m.in. odkryć, podróży, wielkich konstrukcji ,mózgu człowieka, kosmosu. Wszystko rozwija ich wiedzę i budzi szacunek do nauki. Jest ciekawym nowym doświadczeniem. Uczniowie podczas zajęć dodatkowych wykonują ciekawe gry edukacyjne i biorą udział w interesujących zabawach. Przyczyniają się one do integracji klasy i są ciekawą formą spędzania wolnego czasu. 
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn