WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 2A I 2B GIMNAZJUM DO JASIELSKIEGO DOMU KULTURY W JAŚLE, 20.10.2017 ROKU

W piątek, 20 października 2017 roku uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami udali się do JDK w Jaśle.

Na początku młodzież wzięła udział w projekcji filmu pt. „Decrescendo”. Opowiadał on o pracy młodego psychologa i muzyka , Tomka w domu starości i rodzącej się między nim a pacjentami przyjaźni. Film w bardzo ciekawy sposób poruszał zagadnienia związane z odchodzeniem, ze starością, z przemijaniem i optymizmem, jaki wnosił do tego domu Tomek.

Decrescendo jest terminem muzycznym i oznacza stopniowe ściszanie głośności. W filmie w sposób metaforyczny odnosi się do ostatniego etapu życia człowieka.

Uczniowie wysłuchali także koncertu na flet traverso i skrzypce barokowe w wykonaniu samego bohatera filmu i nauczyciela ze szkoły muzycznej w Jaśle.

Po filmie odbyło się spotkanie z bohaterem filmu. Udzielał on odpowiedzi na pytania młodej widowni. Uczniowie dowiedzieli się o pracy psychologa, pracy Tomka z pacjentami w domu starości. Opowiadał on ciekawie i przystępnie o trudnych zagadnieniach związanych z odchodzeniem.

Uczniowie z ogromną powagą, w ciszy i skupieniu obejrzeli film i wysłuchali koncertu. Ich taktowne zachowanie podkreślali sami wykonawcy koncertu i organizatorzy spotkania „Między muzyką a ciszą”.

Później uczniowie udali się do MBP w Jaśle i wzięli udział w zajęciach dotyczących filmu i jego etapów tworzenia.

Na końcu wszyscy obejrzeli wystawę fotografii „ Maroko w obiektywie” w Sali wystaw w JDK w Jaśle.

Wycieczka zwróciła młodzieży uwagę na ważne zagadnienia . Była okazją do wspólnych przemyśleń i poszukiwania odpowiedzi na trudne , filozoficzne pytania. 
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk