Wycieczka uczennic naszego gimnazjum ze Szkolnej Pracowni Artystycznej „MAGNUM ART” na wystawę do Jasielskiego Domu Kultury

Na początku grudnia 2016 roku kilkanaście uczennic działających w pracowni „Magnum Art” wzięło udział w wycieczce do JDK , aby w sali wystaw obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych zatytułowaną „Sienkiewicz pędzlem i kredką”.

W Galerii JDK młodzież mogła podziwiać ponad 220 prac z 35 szkół powiatu jasielskiego. Małe plastyczne dzieła przedstawiały różnych bohaterów i różne wydarzenia z książek Henryka Sienkiewicza, m. in. z Trylogii, powieści „ Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy” czy z nowel pisarza. Prace zostały wykonane różną techniką- kredkami, farbami, węglem, suchymi pastelami, wydzieranką, kolaż itd.

Na wystawie tej umieszczone zostały także prace naszych uczennic. Nagrodę w tym konkursie zdobyła Lidia Kosiba, kl.Ia, a wyróżnienia otrzymały: Gabriela Dachowska, kl.III b i Alicja Mastej, kl.Ia. Ponadto prace na konkurs wykonały także: Zuzanna Fliszkiewicz, kl.IIa, Daniela Goleń, kl.IIa i Patrycja Przybyłowska, kl.IIa.

W czasie oglądania wystawy uczennice dzieliły się swoimi wrażeniami dotyczącymi prac plastycznych. Mogły także wzbogacić swoją wiedzę związaną z zagadnieniami twórczości artystycznej. 
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn