Udział uczniów klasy 1a i 1b naszego gimnazjum
w akcji Narodowe Czytanie w Skołyszynie

Dnia 2 września br. w Skołyszynie odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to akcja zapoczątkowana przez naszego byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, a wspierana również przez obecnego prezydenta naszego kraju. Ma ona na celu propagowanie czytelnictwa wśród Polaków. W tym roku wszyscy czytali powieść pt. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W Skołyszynie uroczystość ta miała miejsce na placu rekreacji usytuowanym w sąsiedztwie pięknego, starego podworskiego parku. Projekt przygotowała młodzież z sąsiedniej szkoły. Fragmenty książki czytali przedstawiciele władz, młodzież , nauczyciele a także pracownicy różnych instytucji.

Impreza miała odświętny i widowiskowy charakter. Przyczyniły się do tego stroje występujących ( a w szczególności Marka Winicjusza i Ligii), a także cała sceneria, muzyka i rekwizyty. Dzięki nim uczestnicy wydarzenia mogli przenieść się myślami w świat starożytnego Rzymu za czasów Nerona.

Widzowie z wielką uwagą wysłuchali fragmentów powieści tego znanego i lubianego polskiego powieściopisarza. 
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk