Najlepsze pozostanie w nas…
Zakończenie gimnazjum klas trzecich 2016

Słowa piosenki zespołu De Mono „Najlepsze pozostanie w nas” były przesłaniem tegorocznej uroczystości zakończenia gimnazjum uczniów klas 3.Odbyła się ona wczesnym popołudniem, w ostatnią środę roku szkolnego, tj.22.06. br.

Całość otworzył p. dyrektor mgr Hubert Hasiak, witając przybyłych gości :grono nauczycielskie, obsługę szkoły, rodziców a przede wszystkim młodzież klas trzecich.

Następnie wręczył on nagrody książkowe i dyplomy tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, w działalności artystycznej czy w sporcie.

Po części oficjalnej młodzież wykonała pięknego, bardzo ciekawie choreograficznie opracowanego przez p. Aleksandrę Kłosowicz, poloneza. Taniec ten przypomniał wszystkim, że nadszedł czas pożegnania z kolegami, nauczycielami , ze szkołą… I uczniowie pożegnali się pięknym programem artystycznym- małym spektaklem teatralnym, w którym oni sami zagrali główne role.

Osnową przedstawienia jest próba uroczystości zakończenia gimnazjum. Uczniowie wchodzą na scenę i przedstawiają się - mówią parę zdań o sobie, swoich pasjach, radościach, o niepokojach. Niespodziewanie na scenie pojawia się spóźnialski, który nic nie wie o pożegnaniu. Julia wprowadza go krótko w całą wizję gali. Gdy wszystko się wyjaśnia, koledzy i koleżanki z klasy mówią o swoich planach na przyszłość. Marzą o tym, by zostać dziennikarzami, lekarzami, nauczycielami czy psychologami. Inni chcą zdobywać szczyty. Piotrek pragnie zostać naczelnym redaktorem poczytnej gazety. Proponuje różne tytuły i wybór pada na hasło „Do celu przyjacielu”.

Następnie na ekranie pojawiają się zdjęcia postaci np. dyrekcji, nauczycieli, kl.3a i kl. 3b w ciekawych strojach, które należy umieścić na okładce.

Występujący stwierdzają, że kadrze pedagogicznej należą się słowa podziękowania za to, co dla nich zrobili i uczynili ich mądrzejszymi i lepszymi. Pokazali także, że nie ma dla młodych absolwentów rzeczy niemożliwych.

Program wystawiony przez gimnazjalistów – przygotowany razem z wychowawcami klas trzecich: Aleksandrą Kłosowicz i Urszulą Czerwińską- został nagrodzony głośnymi brawami. Wszyscy obejrzeli go z ogromnym zainteresowaniem. W recenzjach podkreślali o autentycznym i naturalnym wcielaniu się młodych aktorów w role a także wyrażaniu w nich samych siebie. Ciekawie zostały także dobrane i wykonane piosenki, odpowiednie do tego charakteru uroczystości.

W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas 3a i 3b naszego gimnazjum.

Na koniec p. dyrektor podziękował występującym i wychowawcom za opracowanie i wystawienie bardzo ciekawego widowiska. Zaprosił ich także na ostatnią już zabawę w Gimnazjum w Skołyszynie.

LISTA TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW

KLASA 3 A

Czajka Klaudia
Dykas Kacper
Filus Aleksandra
Filus Szymon
Gizara Antoni
Grzywacz Aleksandra
Haduch Maciej
Halerz Szymon
Janusz Magdalena
Łacek Bartosz
Łacek Klaudia
Kozioł Gabriela
Pawluś Anna
Rozkowiński Kamil
Ryznarski Michał
Sarnecki Marcin
Sepioł Wiktoria
Stygar Wiktor
Syzdek Michał
Średniawska Emilia
Tokarz Wiktoria
Wadas Damian
Warchoł Jakub
Witkoś Patrycja

KLASA 3 B

Barzyk Aleksandra
Bigos Igo
Bylinowski Piotr
Filip Bartosz
Gorczyca Kacper
Hans Zuzanna
Iżykiewicz Paweł
Juruś Dawid
Kamińska Danuta
Kosiba Ewa
Marszałek Gabriela
Reczek Magdalena
Reczek Zuzanna
Rosół Łukasz
Smaś Dominik
Sokulska Natalia
Stasiak Jakub
Sychta Daria
Wadas Klaudia
Warchoł Katarzyna
Witalis Sylwia
Wójcik Julia 
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk