MISTRZ ORTOGRAFII GMINY SKOŁYSZYN

7 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach odbył się finałowy etap kolejnej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „ Z ortografią za pan brat”, którego głównym celem było podniesienie poziomu ortografii. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. IV – VI szkół podstawowych. Tydzień wcześniej zmagali się z napisaniem testu sprawdzającego gruntowną znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych. W ostatnim etapie napisali dyktando, w którym musieli wykazać się doskonałą znajomością reguł polskiej pisowni oraz umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Żaneta Gryga, która wykazała się świetnym przygotowaniem i zajęła I miejsce w obydwu etapach, uzyskując tytuł MISTRZA ORTOGRAFII GMINY SKOŁYSZYN. Laureatka otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę książkową.

 
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn