Pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka gimnazjalistów do Wrocławia

W środę, 4 maja br., we wczesnych godzinach rannych uczniowie kl.IIa, IIb i IIIb naszego gimnazjum udali się w podróż na Dolny Śląsk do Wrocławia na zaplanowaną trzydniową wycieczkę.

Po dotarciu na miejsce pani przewodnik zaprosiła wszystkich na wycieczkę objazdową po tym pięknym mieście położonym nad Odrą. Z okien autokaru uczniowie podziwiali m.in. Stadion Olimpijski wybudowany na Euro 2012, Operę Wrocławską, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, przedwojenny Dom Handlowy „Renoma”, najnowocześniejszy budynek Sky Tower czy ulicę Mierniczą często wykorzystywaną przez filmowców. Wszyscy także weszli do budynku Terminalu T2 wrocławskiego portu lotniczego.

Później gimnazjaliści szczegółowo zapoznali się z zabytkami Starego Miasta- wrocławskim Rynkiem, kamieniczkami Jaś i Małgosia, Ratuszem i Starymi Jatkami .Wszyscy mieli za zadanie wypatrywać krasnali- niewielkich figurek skrzatów, wpisanych w przestrzeń miejską Wrocławia.

W drugim dniu wycieczki uczniowie zobaczyli słynną Panoramę Racławicką -wielkie dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka a także obrazy znajdujące się w Muzeum Narodowym. Były to m.in. płótna Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego , Stanisława Wyspiańskiego czy Olgi Boznańskiej. Następnie zwiedzili Ostrów Tumski a na nim: Katedrę św. Jana Chrzciciela i zabytki znajdujące się przy ulicy i Placu Katedralnym. Zobaczyli też Ossolineum –polski instytut kulturalny i naukowy a także Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego z piękną Aulą Leopoldina.

Następnie pani przewodnik zaprosiła wycieczkowiczów do wejścia do ukwieconego o tej porze roku Ogrodu Botanicznego.

Wieczorem z kolei młodzież obejrzała pokaz fontanny multimedialnej w Parku Szczytnickim.

W kolejnym dniu wycieczki w godzinach dopołudniowych zaplanowano zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, będącego połączeniem kilku ogrodów: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży a także bogactwem kaskad wodnych.

Później wszyscy udali się do Ogrodu Zoologicznego, w którym wielką atrakcję stanowi Afrykarium-unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki.

Po południu uczestnicy wycieczki wyruszyli w podróż powrotną do Skołyszyna.

Wycieczka do Wrocławia była pełną niezatartych wrażeń wyprawą. O jej atrakcyjności zadecydowały m.in. bogaty program i sprawna organizacja. Ważną rolę odegrała także miła i koleżeńska atmosfera, jaką stworzyli gimnazjaliści z naszej szkoły.

Opiekunami na wycieczce były panie: Monika Socha, Urszula Czerwińska, Agnieszka Starzec i Marzena Rolak. 
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn