Czy warto czytać książki? Dlaczego warto czytać książki?
O książkach na wesoło i poważnie na spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem w GOKiCz w Skołyszynie

W piątek, 22 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych w GOKiCz w Skołyszynie odbyło się autorskie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Wzięła w nim udział młodzież z różnych szkół z gminy Skołyszyn. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie kl.3b naszego gimnazjum należący do Dyskusyjnego Klubu Książki a także młodzież kl.3a i 2a.

Paweł Beręsewicz, jak sam powiedział, mieszka i pracuje w Warszawie. Wcześniej uczył j. angielskiego w warszawskim liceum, pisał słowniki polsko-angielskie i angielsko- polskie. Jest współautorem m.in. Wielkiego Słownika PWN-Oxford. Zajmował się także tłumaczeniem książek dla dzieci i młodzieży m.in. „Tajemniczy ogród” czy „Ania z Zielonego Wzgórza”. Obecnie pisze książki dla młodych czytelników. Są to m.in. „Wszystkie lajki Marczuka”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Pieniądze albo kasa”.

Pisarz jest także podróżnikiem i miłośnikiem Beskidu Niskiego.

Spotkanie z młodzieżą zostało przeprowadzone w formie krótkich rozmów autora z wybranymi z publiczności czytelnikami. W czasie tych dialogów Paweł Beręsewicz wprowadzał wszystkich w świat swoich książek- nakreślał głównych bohaterów, potrafił zaciekawić akcją dzieła i najważniejszymi wątkami. Czytał on także fragmenty swoich powieści. A wszystko to odbywało się w miłej, często pełnej humoru atmosferze.

Na końcu spotkania uczniowie zadawali pisarzowi pytania. Mogli także zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie i kupić książki z jego dedykacją. 
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk