SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


Nasza rzeka Ropa w obiektywie młodych fotografów

W październiku br. uczennice kl.6 SP i kl.3b gimnazjum udały się wraz z opiekunem w okolice rzeki Ropy w Skołyszynie i w Przysiekach w celu wykonania zdjęć w plenerze.

Fotografie wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Więcej…
 


Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Niezwykle bogatą i barwną oprawę scenograficzną miała w tym roku akademia z okazji Święta Niepodległości. Złożyły się na nią: piękna dekoracja, stylowe stroje bohaterów narodowych, galowe stroje recytatorów i zespołu wokalnego a także odświętny ubiór wszystkich uczestników uroczystości z kotylionami w barwach biało-czerwonych.

Więcej…
 


WYCIECZKA DO GORLIC KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

16 listopada klasy IVa, IVb, V i VI wyjechały do Gorlickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Głównym bohaterem jest chłopiec, sierota, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele przygód. Cała opowieść bawi i wzrusza. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Artenes. Wielkim atutem widowiska była muzyka i piosenki, które śpiewali wykonawcy. Na szczególną uwagę zasługiwała scenografia i efekty specjalne opracowane przez Kazimierza Blacharskiego. Przedstawienie wyreżyserował Michał Białecki. Spektakl podobał się uczniom i został nagrodzony gromkimi brawami.

Więcej…
 


III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej
„Myśląc Ojczyzna..”
Nowy Żmigród 2015

Ponad 30 wykonawców z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego wzięło udział w 3. edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 18 listopada br. w sali Gminnego Domu Kultury. Zorganizowało go Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

Więcej…
 


Uczennica naszej szkoły jedzie na konkurs rejonowy z języka angielskiego

Z radością informujemy, że uczennica klasy V Szkoły Podstawowej Oliwia Kupczyk przeszła eliminacje szkolnego etapu konkursu z języka angielskiego z bardzo wysokim wynikiem 49 punktów na 50 możliwych. W ten sposób awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się w Krośnie 28 listopada. Gratulujemy Oliwia!!! Życzymy Ci kolejnego sukcesu!!!!!

Więcej…
 


ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO
LITERATURA I DZIECI 2015
„ Podróże małe i duże”

5 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego LITERATURA I DZIECI „ Podróże małe i duże” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Konkurs ogłoszony został przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, a jego przedmiotem była twórczość znaczących autorów, którzy w swych utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie.

Więcej…
 


Nasza szkoła w Akcji Góra Grosza

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej ogłasza, że rozpoczynamy szkolną edycję Góry Grosza. Akcja będzie trwać od 23 listopada do 4 grudnia.

Prosimy, aby każda klasa przygotowała własną skarbonkę, do której będzie wrzucać swoje monety. Następnie dnia 4 grudnia Samorząd Uczniowski zbierze wszystkie skarbonki i wyłoni zwycięzcę w konkursie Największa Skarbonka Góry Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla dzieci, które wychowują się poza własnymi rodzinami.

Zapraszamy do udziału w Akcji wszystkie klasy wraz z wychowawcami.

Opiekun SU
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 18
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk