SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


Świąteczny czas…..
Zespoły „Fermatki” Sp i „SkoliszClub” gimnazjum zaśpiewały podczas spotkania „Przy wigilijnym stole”

W sobotę 12 grudnia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie odbyło się gminne spotkanie „ Przy wigilijnym stole” zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skołyszynie. Wzięły w nim delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z całej gminy a także przedstawiciele władz samorządowych.

Więcej…
 


Św. Mikołaj

Jak co roku, tak i teraz pojawił się w naszej Św. Mikołaj. Przybył do nas w towarzystwie dwóch pięknych orszaków. Wszyscy długo wyczekiwaliśmy naszego gościa. Św. Mikołaj przybył do nas w ogromnych saniach pełnych niesamowitych prezentów. Najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali na jego wizytę, starsi podziwiali z niedowierzaniem. W tym czasie wszyscy porządkowali i dekorowali salę przygotowując się na spotkanie.

Więcej…
 


Kurs fotograficzny i sesja zdjęciowa w klasie 3b gimnazjum

W ostatni piątek listopada br. uczniowie klasy 3b gimnazjum gościli u siebie panią Angelinę Drankę, która jest fotografem i grafikiem komputerowym. Ukończyła ona studia Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Nowym Sączu a później Grafikę komputerową- studia magisterskie – w Krakowie. Profesjonalnie od ponad 5 lat zajmuje się fotografią. Pracuje w firmie Nova Sandec. Posiada także swoją firmę fotograficzną „Adart”.

Więcej…
 


Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedził Pluszowy Miś. Samorząd Uczniowski przygotował się solidnie, aby święto to było dla naszych uczniów niezapomnianą zabawą. Były zagadki z nagrodami, ordery Pluszowego Misia, wspólne fotografie, a nawet tańce z naszym Puchatkiem, który wraz ze swoimi asystentkami odwiedzał kolejno wszystkie klasy.

Więcej…
 


FESTIWAL TYDZIEŃ TALENTÓW

Dnia 24 listopada klasy IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami, Panią Renatą Opałką i Panią Aleksandrą Mazur udały się do Tarnowa na koncert Tarnowskie Talenty. To jedna z części festiwalu Tydzień Talentów.

Więcej…
 


Przedstawiamy „Dziady” cz.II A. Mickiewicza

W dniu 23 listopada w klasie Ia Gimnazjum w Skołyszynie na lekcji języka polskiego odbyło się przedstawienie lektury szkolnej pt.„Dziady”. Uczniowie mieli za zadanie wejść w role twórców przedstawienia teatralnego i samodzielnie w grupach opracować dobór aktorów, scenografię, światło, dźwięk i zaprojektować kostiumy. Grupa reżyserów : Wiktoria Barzyk i Julia Barzyk po konsultacji z nauczycielem R. Opałka przydzieliła role poszczególnym uczniom:

Więcej…
 


UWAGA! PROJEKTY EDUKACYJNE!

W wyjątkowej scenerii- podworskim jesiennym parku w Skołysznie – dnia 16 listopada br. uczniowie naszego gimnazjum realizowali projekt edukacyjny „Taniec w fotografii”.

Tancerze z kl.2a i 3b w pięknych stylowych strojach wykonywali na alejkach parku elementy poloneza, kujawiaka i innych tańców ludowych.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnie >>

Strona 14 z 18
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk