SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


Czy warto czytać książki? Dlaczego warto czytać książki?
O książkach na wesoło i poważnie na spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem w GOKiCz w Skołyszynie

W piątek, 22 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych w GOKiCz w Skołyszynie odbyło się autorskie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Wzięła w nim udział młodzież z różnych szkół z gminy Skołyszyn. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie kl.3b naszego gimnazjum należący do Dyskusyjnego Klubu Książki a także młodzież kl.3a i 2a.

Więcej…
 


Rocznica Chrztu Polski

Dnia 14 kwietnia przy Kościele pw. Św. Józefa w Skołyszynie odbyła się uroczystość gminna upamiętniająca 1050-tą rocznicę Chrztu Polski.

To piękne wydarzenie uświetniło symboliczne zapalenie ogniska przez strażaków, którzy przybyli licznie z całej okolicy.

Podniosłości obchodów rocznicowych dodała również inscenizacja przyjęcia Chrztu przez Mieszka I przygotowana przez młodzież z ZSP w Skołyszynie.

Więcej…
 


Klasa lll b udała się 7 kwietnia 2016 roku pod Tablicę Pamięci poświęconą Tadeuszowi Szymańskiemu "Borysowi" przy PKP w Skołyszynie. Uczniowie uporządkowali miejsce pamięci, zapalili znicze i złożyli kwiaty.

Więcej…
 


Akcje charytatywne
„Dar Serca” i „Akcję Palma”

Nasza szkoła zorganizowała przed świętami Wielkiej Nocy dwie akcje charytatywne: „Dar Serca” i „Akcję Palma”. Już po raz dziesiąty włączyliśmy się w pomoc dzieciom chorym i potrzebującym z naszej szkoły oraz ich rodzinom. W wykonaniu palm uczestniczyli w tym roku nawet najmłodsi uczniowie.

Więcej…
 


Wycieczka gimnazjalistów
do TVP Rzeszów i Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

W ostatnim dniu marca br. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Rzeszowa.

W pierwszym punkcie zaplanowano wizytę w TVP Rzeszów. Gimnazjaliści mogli zobaczyć studio, reżyserkę, pomieszczenia archiwum, montażu i emisji. Przewodnik szczegółowo opowiadał o znajdujących się tam urządzeniach i demonstrował zasady ich działania. Uczniowie obejrzeli także archiwalny materiał filmowy, dzięki któremu mogli zapoznać się z historią TVP Rzeszów.

Więcej…
 


Co dalej po gimnazjum? Nasze plany i wybory.
„Giełda Szkół” w Jaśle

Dnia 17 marca br. uczniowie klas 3 gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w „Promocji Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jasielskiego na rok szkolny 2016/2017”, którą zorganizowano w ZST w Jaśle.

W sali gimnastycznej zaprezentowały się wszystkie szkoły średnie z powiatu jasielskiego prowadzące nabór do swoich placówek w roku szkolnym 2016/ 2017.

Więcej…
 


W klimacie Świąt Wielkanocnych…
Gminny konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna”

W marcu br. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie ogłosił konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna”.

Jego celem było rozwijanie wyobraźni i kreatywności twórczej, zaprezentowanie zdolności plastycznych uczniów oraz zainteresowanie tradycjami Świąt Wielkanocnych.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna > Ostatnie >>

Strona 12 z 19
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn