SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


Młodzi wokaliści i zespoły z naszej szkoły wystąpili na XXIV Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w GOKiCz w Skołyszynie

W piątek, 29 kwietnia br. w GOKiCz w Skołyszynie odbyła się kolejna już 24.edycja Gminnego Konkursu Piosenki. Wzięło w niej udział ponad 200 wykonawców z różnych szkół z Gminy Skołyszyn.

Więcej…
 


"Witamy wiosnę"

Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1c powitali wiosnę przygotowując przedstawienie pt." Witamy wiosnę". Rodzice uczniów zaangaźowali się w pomoc przy przygotowaniu strojów dla dzieci. Uczniowie pięknie opanowali i przedstawili powierzone im role.

Więcej…
 


Wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W dniu 22 kwietnia nasza klasa I b udała się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Zostaliśmy przywitani przez panią przewodniczkę, która przedstawiła nam pokrótce historię Huty Szkła w Krośnie. Na własne oczy mogliśmy też zobaczyć poszczególne etapy powstawania wyrobów szklanych, a także potrzebne do tego narzędzia i piece. Największe wrażenie zrobiła na nas własnoręczna produkcja szklanych medali, które każdy z nas mógł zabrać ze sobą na pamiątkę. Bardzo spodobały nam się zajęcia malowania na szkle, podczas których stworzyliśmy kolorowe obrazki. Po wyjściu z muzeum zjedliśmy pyszne lody i gofry przy fontannie na krośnieńskim rynku. Wielką frajdę sprawiły nam też zabawy i szaleństwa w Figielku w Jaśle, gdzie miło spędziliśmy czas.

Więcej…
 


Czy warto czytać książki? Dlaczego warto czytać książki?
O książkach na wesoło i poważnie na spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem w GOKiCz w Skołyszynie

W piątek, 22 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych w GOKiCz w Skołyszynie odbyło się autorskie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Wzięła w nim udział młodzież z różnych szkół z gminy Skołyszyn. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie kl.3b naszego gimnazjum należący do Dyskusyjnego Klubu Książki a także młodzież kl.3a i 2a.

Więcej…
 


Rocznica Chrztu Polski

Dnia 14 kwietnia przy Kościele pw. Św. Józefa w Skołyszynie odbyła się uroczystość gminna upamiętniająca 1050-tą rocznicę Chrztu Polski.

To piękne wydarzenie uświetniło symboliczne zapalenie ogniska przez strażaków, którzy przybyli licznie z całej okolicy.

Podniosłości obchodów rocznicowych dodała również inscenizacja przyjęcia Chrztu przez Mieszka I przygotowana przez młodzież z ZSP w Skołyszynie.

Więcej…
 


Klasa lll b udała się 7 kwietnia 2016 roku pod Tablicę Pamięci poświęconą Tadeuszowi Szymańskiemu "Borysowi" przy PKP w Skołyszynie. Uczniowie uporządkowali miejsce pamięci, zapalili znicze i złożyli kwiaty.

Więcej…
 


Akcje charytatywne
„Dar Serca” i „Akcję Palma”

Nasza szkoła zorganizowała przed świętami Wielkiej Nocy dwie akcje charytatywne: „Dar Serca” i „Akcję Palma”. Już po raz dziesiąty włączyliśmy się w pomoc dzieciom chorym i potrzebującym z naszej szkoły oraz ich rodzinom. W wykonaniu palm uczestniczyli w tym roku nawet najmłodsi uczniowie.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 18
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk