SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej
„Myśląc Ojczyzna..”
Nowy Żmigród 2015

Ponad 30 wykonawców z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego wzięło udział w 3. edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 18 listopada br. w sali Gminnego Domu Kultury. Zorganizowało go Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

Więcej…
 


Uczennica naszej szkoły jedzie na konkurs rejonowy z języka angielskiego

Z radością informujemy, że uczennica klasy V Szkoły Podstawowej Oliwia Kupczyk przeszła eliminacje szkolnego etapu konkursu z języka angielskiego z bardzo wysokim wynikiem 49 punktów na 50 możliwych. W ten sposób awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się w Krośnie 28 listopada. Gratulujemy Oliwia!!! Życzymy Ci kolejnego sukcesu!!!!!

Więcej…
 


ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO
LITERATURA I DZIECI 2015
„ Podróże małe i duże”

5 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego LITERATURA I DZIECI „ Podróże małe i duże” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Konkurs ogłoszony został przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, a jego przedmiotem była twórczość znaczących autorów, którzy w swych utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie.

Więcej…
 


Nasza szkoła w Akcji Góra Grosza

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej ogłasza, że rozpoczynamy szkolną edycję Góry Grosza. Akcja będzie trwać od 23 listopada do 4 grudnia.

Prosimy, aby każda klasa przygotowała własną skarbonkę, do której będzie wrzucać swoje monety. Następnie dnia 4 grudnia Samorząd Uczniowski zbierze wszystkie skarbonki i wyłoni zwycięzcę w konkursie Największa Skarbonka Góry Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla dzieci, które wychowują się poza własnymi rodzinami.

Zapraszamy do udziału w Akcji wszystkie klasy wraz z wychowawcami.

Opiekun SU
 


„Rzepka”

Dnia 6 listopada 2015 r. w naszej Szkole odbyło się przedstawienie pt. „Rzepka”. Spektakl został przygotowany przez kółko teatralne, które stanowi część uczniów klasy IIa. Dzieci realizując zajęcia teatralno - muzyczne w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowały znany wszystkim wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniowie z kółka teatralnego znakomicie wcielili się w odgrywane postacie. W roli Dziadka zaprezentował się Bartłomiej Gryga, Babci Julia Mazur, Wnuczki Aleksandra Haduch, Wnuczka Bartłomiej Gargas, Pieska Sebastian Koszyk, Kici Klaudia Grygiel, Bociana Bartosz Wawrzuta, Rzepki Aleksandra Skauba, Kurki Marisa Zbylut. Narratorami byli Filip Kmiotek i Jakub Chechelski.

Więcej…
 


„ Baśni o Podwawelskim Smoku”

„Kiedy to było, dobrze nikt nie wie
Może się śniło jakieś królewnie.
Może jej niania bajkę mówiła,
Coś pozmyślała, coś pomyliła
A jak to było, gdy żył król Krak?
Nikt tego nie wie. Być może – tak…”

6 listopada br. uczniowie klasy IVa i IVb zaprezentowali swoim kolegom ze szkoły podstawowej współczesną wersję znanej „ Baśni o Podwawelskim Smoku”.

Więcej…
 


INFORMACJA

Dyrektor ZSP w Skołyszynie informuje, że od dnia 09.11.2015 r. w sekretariacie szkoły można odbierać decyzje dot. pomocy materialnej dla uczniów (stypendium socjalne/szkolne.)

Miejscowości: Skołyszyn, Sławęcin, Siedliska Sł.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 19
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn