SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedził Pluszowy Miś. Samorząd Uczniowski przygotował się solidnie, aby święto to było dla naszych uczniów niezapomnianą zabawą. Były zagadki z nagrodami, ordery Pluszowego Misia, wspólne fotografie, a nawet tańce z naszym Puchatkiem, który wraz ze swoimi asystentkami odwiedzał kolejno wszystkie klasy.

Więcej…
 


FESTIWAL TYDZIEŃ TALENTÓW

Dnia 24 listopada klasy IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami, Panią Renatą Opałką i Panią Aleksandrą Mazur udały się do Tarnowa na koncert Tarnowskie Talenty. To jedna z części festiwalu Tydzień Talentów.

Więcej…
 


Przedstawiamy „Dziady” cz.II A. Mickiewicza

W dniu 23 listopada w klasie Ia Gimnazjum w Skołyszynie na lekcji języka polskiego odbyło się przedstawienie lektury szkolnej pt.„Dziady”. Uczniowie mieli za zadanie wejść w role twórców przedstawienia teatralnego i samodzielnie w grupach opracować dobór aktorów, scenografię, światło, dźwięk i zaprojektować kostiumy. Grupa reżyserów : Wiktoria Barzyk i Julia Barzyk po konsultacji z nauczycielem R. Opałka przydzieliła role poszczególnym uczniom:

Więcej…
 


UWAGA! PROJEKTY EDUKACYJNE!

W wyjątkowej scenerii- podworskim jesiennym parku w Skołysznie – dnia 16 listopada br. uczniowie naszego gimnazjum realizowali projekt edukacyjny „Taniec w fotografii”.

Tancerze z kl.2a i 3b w pięknych stylowych strojach wykonywali na alejkach parku elementy poloneza, kujawiaka i innych tańców ludowych.

Więcej…
 


Nasza rzeka Ropa w obiektywie młodych fotografów

W październiku br. uczennice kl.6 SP i kl.3b gimnazjum udały się wraz z opiekunem w okolice rzeki Ropy w Skołyszynie i w Przysiekach w celu wykonania zdjęć w plenerze.

Fotografie wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Więcej…
 


Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Niezwykle bogatą i barwną oprawę scenograficzną miała w tym roku akademia z okazji Święta Niepodległości. Złożyły się na nią: piękna dekoracja, stylowe stroje bohaterów narodowych, galowe stroje recytatorów i zespołu wokalnego a także odświętny ubiór wszystkich uczestników uroczystości z kotylionami w barwach biało-czerwonych.

Więcej…
 


WYCIECZKA DO GORLIC KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

16 listopada klasy IVa, IVb, V i VI wyjechały do Gorlickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Głównym bohaterem jest chłopiec, sierota, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele przygód. Cała opowieść bawi i wzrusza. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Artenes. Wielkim atutem widowiska była muzyka i piosenki, które śpiewali wykonawcy. Na szczególną uwagę zasługiwała scenografia i efekty specjalne opracowane przez Kazimierza Blacharskiego. Przedstawienie wyreżyserował Michał Białecki. Spektakl podobał się uczniom i został nagrodzony gromkimi brawami.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 19
BIP
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Misja Przyroda
Nasza Szkoła
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pajacyk
OSP Skołyszyn