SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOŁYSZYNIE


„Rzepka”

Dnia 6 listopada 2015 r. w naszej Szkole odbyło się przedstawienie pt. „Rzepka”. Spektakl został przygotowany przez kółko teatralne, które stanowi część uczniów klasy IIa. Dzieci realizując zajęcia teatralno - muzyczne w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowały znany wszystkim wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniowie z kółka teatralnego znakomicie wcielili się w odgrywane postacie. W roli Dziadka zaprezentował się Bartłomiej Gryga, Babci Julia Mazur, Wnuczki Aleksandra Haduch, Wnuczka Bartłomiej Gargas, Pieska Sebastian Koszyk, Kici Klaudia Grygiel, Bociana Bartosz Wawrzuta, Rzepki Aleksandra Skauba, Kurki Marisa Zbylut. Narratorami byli Filip Kmiotek i Jakub Chechelski.

Więcej…
 


„ Baśni o Podwawelskim Smoku”

„Kiedy to było, dobrze nikt nie wie
Może się śniło jakieś królewnie.
Może jej niania bajkę mówiła,
Coś pozmyślała, coś pomyliła
A jak to było, gdy żył król Krak?
Nikt tego nie wie. Być może – tak…”

6 listopada br. uczniowie klasy IVa i IVb zaprezentowali swoim kolegom ze szkoły podstawowej współczesną wersję znanej „ Baśni o Podwawelskim Smoku”.

Więcej…
 


INFORMACJA

Dyrektor ZSP w Skołyszynie informuje, że od dnia 09.11.2015 r. w sekretariacie szkoły można odbierać decyzje dot. pomocy materialnej dla uczniów (stypendium socjalne/szkolne.)

Miejscowości: Skołyszyn, Sławęcin, Siedliska Sł.

 


OTRZĘSINY - GIMNAZJUM

Dnia 29 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się "otrzęsiny" klas IA i IB gimnazjum, czyli przyjęcie do społeczności szkolnej – uczniów klas pierwszych.

Otrzęsiny składały się z cyklu zabaw oraz konkursów takich jak taniec na gazecie, zjedzenie słodkiej niespodzianki, czy quizu wiedzowego na temat naszej szkoły oraz nauczycieli. Wszystkie konkurencje były oceniane przez jury.

Więcej…
 


Pasowanie na ucznia

Dnia 28.10.2015 r. w szkole podstawowej w Skołyszynie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W tym dniu uczniowie klas pierwszych przybyli na uroczystość ubrani w stroje galowe i oryginalne czapki. Po powitaniu wszystkich przez króla Ołowkosa i królową Ołówkową z królestwa Szkołolandii, przystąpiono do sprawdzenia wiadomości i umiejętności przyszłych uczniów.

Więcej…
 


PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ
ARCHIPELAG SKARBÓW, czyli nawigacja ku marzeniom

W ostatnim tygodniu października, w dniach 26-27.10. br. w naszej szkole gościliśmy troje trenerów, którzy zrealizowali z młodzieżą program profilaktyczny Archipelag Skarbów. Uczestniczyli w nim uczniowie II i III klas gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami. Dwa czterogodzinne mitingi w formie multimedialnego show odbyły się na sali gimnastycznej.

Więcej…
 


MŁODZIEŻOWA SEKCJA WĘDKARSKA

KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO JASŁO RAFINERIA ZAPRASZA DO UCZESTNICTWA W MŁODZIEŻOWEJ SEKCJI WĘDKARSKIEJ PRZY GIMNAZJUM W SKOŁYSZYNIE

ZAPISY PROSIMY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY

WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST PISEMNA ZGODA RODZICÓW ZŁOŻONA W SEKRETARIACIE SZKOŁY

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 18
Dziennik elektroniczny
Erasmus+
Nasza Szkoła
Misja Przyroda
Szkoła z klasą
Gmina Skołyszyn
Kuratorium Oświaty Rzeszów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
BIP
OSP Skołyszyn
Jasielski Portal Informacyjny
Pajacyk